hodowla mastif tybetański tibetan mastiff kennel strona główna hodowla mastif tybetański tibetan mastiff kennel strona głównahodowla mastif tybetański tibetan mastiff kennel strona głównafacebookhodowla mastif tybetański tibetan mastiff kennel strona główna

Bagmati FCI Rose - Kaba 01.01.2009-02.09.2017

Lorent Mastifland & Bidth Songcan Gampo

HD:A/A, ED:0/0, tarczyca w normie


Sangsesang
 


Kaba urodziła sie 1.01.2009 w hodowli Bagmati Pani Joanny Pyrak w Ożarowie Mazowieckim.
Od samego początku mojej fascynacji MT poszukiwałam suni o złotym umaszczeniu. Niestety w hodowli, w ktorej starałam się o szczeniaczka, nie urodziła się ani jedna. Cudownym zrządzeniem losu, jak też dzięki moim znajomym dowiedziłam się, że w Bagmati została pięknogłowa Rose. Byłam zachwycona poprzednim miotem z tego samego skojarzenia, z którego pochodzą takie psy, jak Fado czy Komodo. Wiedziałam, że ta dziewczyna jest dla mnie idealna, jak tylko zobaczyłam jej zdjęcia i nie wahałam się ani chwili. Kaba przyjechała do nas jako doskonale zsocjalizowane i odchowane szczenię. Nie mieliśmy z nią większych problemów wychowawczych, czego często doświadczają właściciele MT. Obecnie Rose zaczyna nabierać masy, ma bardzo łagodny i spolegliwy charakter, doskonale prezentuje się w ruchu i jej świetnie zapowiadająca się głowa i sylwetka czynią z niej dużą sunię o solidnej konstrukcji. Jest też wyśmienitym stróżem, traktuje pilnowanie z całą powagą i poświęceniem, na jakie ją stać. Nie zawsze sąsiedzi i osoby postronne pojawiające się w pobliżu naszego domu mają takie same zdanie.
 

Sang Se Sang FCI Sula 18.02.2011

Bagmati FCI Rose & Bhadra Rishiwa z Kaskay
Champion Polski
HD:A/A, ED:0/0, tarczyca w normie

Sangsesang

 

mastif tybetański

Pierwszy miot w mojej hodowli przyszedł na świat 18 lutego 2011 roku i Sula jednogłośnie została wybrana na nowego członka naszego psiego i ludzkiego stada.
Była jedyną suczką w miocie o tak upragnionym przez nas ciemno podpalanym wybarwieniu. Już jako maleństwo pokazała nam, że charakteru jej nie brakuje. Najgłośniej domagała się pokarmu i musiała być wszędzie pierwsza. Jest  niesłychanie zwinna i lekka w ruchu. Proporcjonalna budowa i bardzo dobrej jakości czarny włos to cechy odziedziczone po ojcu, ale głowa to już zasługa mamci.:) Sula jest psem dość terytorialnym. Lubi mieć tylko swój kawałek podwórka do pilnowania. Jeśli dołącza do stada szybko przyjmuje zasady jego funkcjonowania. Jest bardzo przywiązana do swojego syna Delpo, który pozostal w hodowli.

 

Sang Se Sang FCI Kimbra 17.02.2013

Bagmati Rose & Ayangadoo Hei-Xiong Must Karu

Champion Polski
HD: B/B, ED: 0/0


Sangsesang

Sangsesang

To kolejny potomek naszej Kaby! Urodzona 17 lutego 2013 roku. Już w pierwszych dniach skradła mi serce:) Piękna, wyrazista głowa to bez apelacyjnie największy jej atrybut. Kimbra to niezły niedzwiadek jesienno zimowa porą. Wyglada przepieknie w pełnym zimowym włosie. Jest bardzo łagodna, otwarta i kontaktowa. Szybko zjednuje sobie nowych przyjaciół. Nazywam ją lisicą. Robi słodkie minki, przytula się tylko żeby cos osiągnąć. Robi to z ogromnym wdziękiem i prawie zawsze stawia na swoim. Kimbra jest fantastyczną matką. Nawet do tej pory często matkuje swojemu, prawie dwa razy większemu synkowi Fawat.

 

Sang Se Sang FCI Delpo 07.02.2014

Sang Se Sang Sula & Nam Kha Kunzang Nam Kha

Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski
HD A/A, ED 0/0

Sangsesang

Sangsesang

Delpo to pierwszy samiec w mojej hodowli. Urodził się 7 lutego 2014 roku. Tak jak mama, Sula ma ciemne, wyraziste podpalanie i piękny kruczo-czarny, długi włos. Jest masywnym, już w pełni rozwinietym osobnikiem. Przepiekny w ruchu, zachwyca wielu znawców rasy, ale i nie tylko. Z charakteru jest bardzo łagodnym samcem, pozbawionym agresji i zawzietości. Jest jednym z posłuszniejszych psów w stadzie. Nie ma w nim tak typowego dla Tybetanów uporu. Ciekawy nieznajomych, obojętny wobec obcych psów i niezwykle radosny duch, wprowadzający dużo dobrej energii do stada !

 

Sang Se Sang Fawat 10.02.2016

Sang Se Sang Kimbra & Nam Kha Kunzang Nam Kha

HD:A/A, ED:0/0

Sangsesang

 

Fawat, to drugi samiec w hodowli. Przepiękny, ogromny Tybetan w klasycznym typie. Masywna głowa, długi jedwabisty włos, imponujący kościec, zdecydowanie zwracają uwagę na tego psa. Mimo swojej wielkości jest bardzo łagodnym stworzeniem. Uwielbia wszelkie zainteresowanie ze strony ludzi- również nieznajomych. Tak jak Delpo jest posłuszny i całkiem zdyscyplinowany, jak na Tybetana. Bardzo lubi stróżować i robić wrażenie groźnego psa zza zapłotu. Jest bardzo przywiązany do swojej mamy Kimbry. Doskonale się wpasował do stada i odnalazł swoją pozycję.
 

Gemmas Co Cassandra - Suri

mastif tybetański

 

wycofana z hodowli

Urodzona 06.03.2009 w estońskiej hodowli pani Moniki Sulengo.
Moje marzenie o Mastifie Tybetańskim nie obejmowało jednakże tylko jednego psa. Dużo osób twierdzi, że dopiero dwa lub więcej MT czynią je naprawdę szczęśliwymi, a co za tym idzie również i opiekuna stadka, jakim staje się właściel. Dlatego do szczęścia brakowało nam tylko ciemnej diablicy o kompaktowej budowie, którą spodziewałam się przywieźć z Estonii.
Wybór padł na Gemmas Co kennel, gdzie urodzić się miały maleństwa po wybitnych rodzicach: Status Benevoles Gemma i Cambu Sundari. Dla mnie było to idealne połączenie. Do dziś uważam Gemme za jedną z piękniejszych suk, jakie widziałam. Klasyczna i proporcjonalna. Dystyngowana dama o pięknym spojrzeniu. Cambu natomiast zachwyca całym sobą, zresztą zapewne nie tylko mnie. Cassandra, zwana w domu Suri, ujęła mnie swoją niesamowitą, jak na szczeniaka, umiejętnością nawiązywania kontaktu i uroczym usposobieniem.
Dziewczyny przypadły sobie do gustu i zabawom do dziś nie ma końca. Suri pomimo swojej słodyczy w oczach, jest typem dominującym w stadzie i od pierwszej chwili pokazywała Kabie, kto tu będzie rządził. Maleńkie szczenię (jest 2 miesiące młodsza od Kaby) nie czuło lęku przed podrośniętą już sunią, która była przecież na własnym terenie. Suri jest niezwykle energiczna, uwielbia pieszczoty i  nie lubi być rozdzielana z Kabą.

To prawdziwa przyjemność i przywilej zdobywać doświadczenie wraz z rozwojem MT, obserwować jak dorastają, zmieniają się i dojrzewają moje dziewczyny. Pies-kot, pies-zagadka, pies-ciągła zmienna istnienia.

hodowla mastif tybetański tibetan mastiff kennel strona główna

| Polityka Prywatności | Kontakt: info@sangsesang.com |